מה הקשר בין גרפולוגיה ורכיבה על אופניים?

אני מאוד אוהבת לרכב על אופניים, בתקופות מסויימות אני ממש מתמידה כספורט, בתקופות אחרות פחות ובכל מקרה, תמיד ברגע שאני עולה עליהם אני מרגישה איך הנשמה שלי מתרחבת, מתמלאת. לפני כמה שנים, באיזה ביקור של ההורים, אבא שלי העלה נוסטלגיה מהילדות שלו, כמה הוא רכב כילד. האופניים שלי קרצו לו והוא לא עמד בפיתוי ועלה עליהם, בהתחלה זיפזפ כמה מטרים, כולנו עצרנו נשימה לרגע, בכל זאת איש מעל גיל 70, ואז הגוף שלו התארגן והוא עשה סיבוב קצר. היום, כמה שנים אחרי, הוא רוכב קבוע כספורט ובהתנדבות, עושה טיולים של עשרות קילומטרים כל שבוע.

הסיבה שאני מספרת את הסיפור הנחמד הזה דווקא באתר על גרפולוגיה

היא, שפעמים רבות אני שומעת את השאלה "לא כתבתי כבר שנים, אני בכלל יכול לעשות אבחון גרפולוגי ?", או בווריאציה אחרת וישירה אף היא "אנחנו בעידן המחשב, גרפולוגיה וכתב היד בכלל רלוונטיים?", ויש גרסאות נוספות אבל זה לא משנה, הרעיון הובהר. ואני תמיד עונה- זה כמו רכיבה על אופניים. והרי יש משהו בשאלות האלה, הן לגמרי הגיוניות, רבים מאתנו לא כתבו בכתב יד כבר חודשים ואולי אפילו שנים. אז איך כתב היד יכול בכלל להיות רלוונטי? ועוד לצורך אבחון תעסוקתי שדורש דיוק רב. הגוף שולף את היכולת כאילו לא עברו שנים, זכרון התנועה מוטמע חזק במוח ובתאים, ובדומה לרכיבה, גם הכתיבה היא אחת המיומנויות המוטמעות עמוק עמוק בתוכנו. בדומה לרכיבה, כמו 10-15 הדקות שאבא שלי קירטע על האופניים עד שהמיומנות עברה מזכרון רחוק ומודחק חזרה לזכרון המיידי הנוכח, כך גם לפני אבחון גרפולוגי אני מנחה לשבת 15-20 דקות ולכתוב סתם, לא לצורך האבחון, עד שתחושת ותנועת הכתיבה חוזרת להיות טבעית. ורק אז לכתוב את הטקסט עבור האבחון. אז לגבי כל מי שגדל אי שם במאה הקודמת, קיבלנו תשובה.

זה בדיוק הזמן לשלוח לי ווטסאפ

ולצאת לדרך לשינוי.

אצור אתך קשר לתיאום אבחון גרפולוגי והכוונה

גרפולוגיה לדור הצעיר

ומה לגבי הילדים של היום, חלקם משתמשים במחשב גם בבית ספר, ובכלל, בעידן המחשבים כתיבה בכתב יד אולי נראית ארכאית משהו? לא להאמין אבל גם הילדים של היום יוכלו להיעזר באבחון גרפולוגי בעתיד, כשירצו הכוונה תעסוקתית או לכל מטרה אחרת. כי גם כיום ביומיום בבתי הספר היסודיים וגם בכיתות מתקדמות יותר, עדיין כותבים בעיקר בכתב יד. נכון שאת העבודות הם מגישים במחשב, אבל את המבחנים עדיין עושים ברובם בכתב יד. המיומנות הזו טבעית וקיימת גם אצל דור המחשבים והאפליקציות. אז מתי בפעם האחרונה רכבת על אופניים? אם זה היה מזמן, אני אישית ממליצה בחום לחזור לזה, תענוג גדול.
איריס רהב

איריס רהב

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק.
לאורך השנים למדתי מס' שיטות לאבחון אישיותי. מזה מס' שנים אני גרפולוגית תעסוקתית ומשפטית, כולל אבחונים תעסוקתיים, הכוונה תעסוקתית וכללית לאנשים פרטיים ומתן חוו"ד גרפולוגיות כגרפולוגית משפטית לצרכים משפטיים, וכן עובדת כיועצת תעסוקתית מול חברות במגוון תחומים ולתפקידים רבים ומגוונים.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

רוצים לקרוא עוד פוסטים מעניינים בבלוג?