גרפותרפיה

כיצד שינוי יזום בכתב היד תומך בתהליכי שינוי דפוסים אישיותיים.

כתב היד מבטא את האישיות, זוהי הגרפולוגיה, ההשפעה היא מהפנים החוצה.

גרפותרפיה היא ענף של הגרפולוגיה, והיא מתמקדת בתהליך מהחוץ פנימה, בשינוי מודע באופן הכתיבה ותרגולו על-מנת לקדם תהליכי שינוי פנימיים. 

זה יכול להיות שינוי בעיצוב האות, בפיסוק, בשוליים, בחתימה, בזווית הכתיבה ובפרמטרים גרפולוגיים נוספים, ובאמצעות כך יוצרים שינוי דפוסים אישיותיים כגון התמודדות עם פרפקציוניזם, כעסים, עכבות במימוש, קשיים חברתיים ודפוסים רבים נוספים.

לדוגמא, אשה בשנות ה-40 שהגיעה לאבחון מכיון שהתקשתה להתקדם בתפקידיה המקצועיים. באבחון עלתה השפעת דפוסי חשיבה ותפיסות מהעבר. התרגולים כללו בין היתר שמירה על שולי ימין והימנעות מצמצום שלהם, תרגול אי-הנמכה של אותיות שעולות לאזור עליון.

דוגמא נוספת- גבר בשנות ה-50 שהגיע עקב התלבטות מקצועית. באבחון עלה צורך חזק לגונן על בני משפחתו, מה שעצר אותו ממימוש מקצועי חופשי וכן יצר קונפליקטים משפחתיים. התרגול כלל הקטנת קמרים במס' אותיות רלוונטיות.  

 

איך זה קורה?

ייעוץ גרפותרפי מתבסס על אבחון גרפולוגי המאפיין את האישיות ואת העכבות והקשיים, ואז הוא מותאם לרצון ולצורך בשינוי הדפוסים והתפיסות. 

בכל שלב מבוצע תרגול על שינוי מאפיין אחד בכתב היד, התרגול נמשך כ-20-30 דקות מדי יום במשך כשבועיים-שלושה. 

בתחילה התחושה מלאכותית ולא נוחה, קצב הכתיבה מואט, ובהמשך השינוי מוטמע פנימה והכתיבה כולל הפרמטר ששונה הופכת להיות טבעית ונוחה יותר. בשלב זה ניתן לעבור לשינוי נוסף. לעתים לאחר 2-3 פרמטרים ששונו, נעשה הפסקה שתאפשר הטמעה מעמיקה יותר של התהליך והשינויים לפני שנמשיך הלאה.

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

אני איריס, בת 50 פלוס ואמא לשני מתבגרים.

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול באו”פ ולאחר מס’ שנים בתחום עשיתי הסבה לתחום המחשבים ועבדתי בהייטק. לאחר שנולד בני הבכור עשיתי שינוי- גידלתי את שני ילדיי בחינוך ביתי ובמהלך שנים אלו הגשמתי חלום ילדות ולמדתי שיטות אבחון שונות- גרפולוגיה ופרסונולגיה, אבחון באמצעות תווי פנים, כף היד ושפת הגוף. כמוכן למדתי את תחום החינוך והמשפחה ואני בעלת תעודת מגשרת כולל גישור לגירושים.

בין היתר ובמקביל לחינוך הביתי, התחלתי לעסוק באבחון אישיותי באמצעות גרפולוגיה, ובהמשך למדתי גרפולוגיה משפטית והוספתי אותה למגוון עיסוקיי. כיום אני עובדת גם כיועצת תעסוקה לחברות במגוון תחומים ולתפקידים רבים ומגוונים.

אני משלבת בעשייתי את יכולותיי האנליטיות והחשיבה הרציונלית יחד עם אינטואיציה והבנה מעמיקה בנפש האדם, וכן את הסדר והיסודיות הטבעיים שלי.