הכוונה תעסוקתית

תחום העיסוק שלנו הוא אחד התחומים המשמעותיים ביותר בחיינו

"אזור נוחות תעסוקתי", המצב הזה מוכר לך?

אנחנו מבלים חלק ניכר מזמננו בעבודה, בין אם כשכירים או כעצמאיים, בין אם במשרד, בשטח או בבית. העיסוק שלנו הוא המקום לביטוי ומימוש יכולותינו המקצועיות ולמעשה הרבה מעבר לכך. פרמטרים שונים כגון תפקיד, יוקרה, שכר ופרסום משפיעים על תחושת הערך העצמי ושביעות הרצון הכללית שלנו מחיינו.

באופן טבעי נרצה לקום כל בוקר בשמחה לעבודה, נשאף להיות תמיד בעיסוק היוצר בנו תחושת סיפוק ובמקום עבודה שנעים לעבוד בו והמתגמל אותנו ברמה משביעת רצון.

ובכל זאת, רבים מוצאים את עצמם במשך שנים בעיסוק שכבר אינו משמח אותם, קמים והולכים לעבודה מתוך הכרח, מעוניינים לעשות שינוי אולם חוששים מכך ולעתים אף לא יודעים לזהות מהו השינוי הנכון להם.

וכאן נכנסת הגרפולוגיה לתמונה.   

מהי גרפולוגיה ?

באמצעות כתב היד ניתן לקבל את תמונת האישיות המלאה שלך על כל רבדיה- יכולות, כישורים, אופן התפקוד והחשיבה, התנהלות חברתית, מה מניע ומה מעכב אותך ועוד. הסבר מפורט יותר על הגרפולוגיה ניתן לקרוא פה.

באמצעות תמונת האישיות הזו אפשר להבין את ההתנהלות שלך בתחומי חיים שונים ובין היתר לצורך אבחון תעסוקתי – מהם תחומי העיסוק וסביבת העבודה המתאימים לך.

הכוונה תעסוקתית

הכוונה תעסוקתית משלבת את האבחון האישיותי הנ"ל עם נתונים נוספים, וההמלצות הסופיות לוקחות בחשבון גם את היסטוריית הלימודים והתעסוקה שלך כמו גם את האפשרויות שלך מבחינת משאבי זמן וכסף. ההמלצות שיינתנו יהיו לתחומי עיסוק שיכולים להיות מיטביים ומציאותיים עבורך כאחד.

בשיחות סיכום של אבחונים תעסוקתיים רבים, לאחר שאני מפרטת את תחומי העיסוק המתאימים, מסתבר שהיו מחשבות על אחד מהם אבל משהו הרגיש לא בטוח לגביו, ועכשיו נסגרה הפינה וההבנה של הסיבה לכך ומה ניתן לעשות בעניין. או שמסתבר שאחד התחומים המוזכרים היה חלום ילדות שהונח בצד, לרוב מסיבות פרקטיות כאלה ואחרות. יש אבחונים תעסוקתיים שגורמים לתגובת התלהבות של "איך לא חשבתי על זה", ובאחרים הכותב מעלה תחום שדווקא כן חשב עליו ואנו דנים ביחד בתכונות וביכולות שיעזרו לו לממש ובתכונות ועכבות שעלולות להפריע לכך ומה ניתן לעשות כדי להתמודד אתן. 

בתום תהליך אבחון תעסוקתי יהיה בידך מסמך הכולל-

  • רשימת תחומי עיסוק המתאימים לך
  • המלצות תעסוקתיות לגבי סביבת העבודה המתאימה לך
  • פירוט לגבי גורמים שעלולים לעכב אותך ביישום והמלצות להתמודדות אתם.

בהמשך, ניתן לטפל בגורמים המעכבים באמצעות גרפותרפיה, פרטים פה.

כמוכן, ניתן גם לכתוב עבורך קורות חיים, פרטים פה.

למי זה יכול להועיל?

מי שרוצה לשנות תחום עיסוק ולהבין מהו התחום הנכון ביותר עבורו.

מי שרוצה לעשות שינוי תעסוקתי אך פחדים וחששות שונים מונעים ממנו לעשות זאת.

מי שרוצה להבין מה מעכב אותו מלהתקדם בתחום עיסוקו.

עצמאיים המרגישים שאינם מצליחים להגיע להקף הפעילות הרצוי להם.

צעירים לפני בחירת תחום לימודים ראשון

עדויות

מעוניין/ת בהכוונה תעסוקתית?
אנא מלא/י את הטופס ואצור אתך קשר בהקדם

התהליך נעשה מרחוק

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

עוד קצת אודותיי….

גדלתי על ברכי הרציונלי והמוחשי, הליכה בתלם המקובל היא הדרך. אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, במה שקורה עמוק פנימה "מאחורי הקלעים", המורכבות הייחודית הזו, כל אחד הוא עולם ומלואו בעיני.

את ילדיי כבר חינכתי קצת אחרת- לתת מקום של כבוד גם לאינטואיציה ולנפש, לחיות תמיד מתוך מודעות פנימית ובחירה במה שנכון להם. להיות קשובים ונאמנים לעצמם, להסתקרן, ללמוד ולהתנסות ככל האפשר בכל תחומי החיים. להשקפתי המודעות היא שמובילה אותנו לבחירה בעיסוק המתאים לנו, בחיי המשפחה הנכונים לנו, בהתנהלות חברתית ואחרת המתאימה לאישיותנו. ואני מקפידה להוות להם דוגמא לכך 🙂

באמצעות האבחון האישיותי וההכוונה, אני חשה שאני תומכת באנשים בדרך להיות מודעים יותר למי שהם ולמה שהם באמת רוצים עמוק פנימה בנפשם, ובהתאם לאפשר להם שינוי למסלול תעסוקתי מדויק יותר עבורם.