אבחון גרפולוגי

גרפולוגיה היא תורת כתב היד
ולמעשה מהווה אמצעי לניתוח אישיותי על-פיו

את כל זה ידעת רק מכתב היד שלי?
שאלה שחוזרת על עצמה בשיחות סיכום אבחון

אכן כן. על-פי כתב היד שלך ניתן לאפיין את אישיותך על כל מרכיביה ורבדיה- אופן תפקודך, סגנון חשיבתך, ההתנהלות החברתית שלך, כישוריך ויכולותיך, מה הדרייב שלך ומה בולם אותך ועוד מאפיינים רבים של אישיותך. מתוך כל אלה ניתן להסיק בעזרת גרפולוגית תעסוקתית על העיסוקים המתאימים לך, על התנהלותך בזוגיות ובהורות ולמעשה על כל תחום שמעניין אותך לקבל לגביו תובנות על עצמך.

אבחון גרפולוגי

אישיותו של האדם היא אחד הדברים המורכבים ביותר. בכולנו יש מכל התכונות כאשר המינונים מכל אחת והיחסים ביניהן הם המבדילים בינינו והגורמים לייחודיות שלנו. בניתוח אופיו של האדם נרצה לזהות מה הן התכונות הדומיננטיות שלו וכיצד הן משתלבות זו בזו וכך להבין את אישיותו על כל מורכבותה.

לכל אדם כתב-יד אישי משלו ואין דבר כזה “כתיבה נכונה”. הגרפולוגיה מתבססת על ידע נלמד ועל כללים ברורים הנותנים הסבר לכל תופעה גראפית. האבחון מורכב מזיהוי הביטוי האישי בתוך הסימנים הקבועים והמוסכמים ולאחר מכן שילוב המשמעויות של כל הפרטים לכדי תמונה שלמה המהווה את אישיות הכותב. עם השינויים החלים בנו במהלך השנים, משתנה גם כתב היד.

למה גרפולוגיה ?

כי הגרפולוגיה מעמיקה ומדוייקת; כי התהליך קצר ומהיר ואף נעשה מרחוק וכך מאפשר לך להתקדם לעבר השינוי בהקדם; כי האבחון האישיותי בעזרת   גרפולוגיה תעסוקתית מהווה בסיס ידע והבנה מעולה על עצמך ויכול להוות זרז לתהליך בכל תחום בחייך מעצם כך שהוא ממקד אותך על מהות האישיות שלך.

הכוונה תעסוקתית - גרפולוגיה תעסוקתית

הכוונה זוגית ומשפחתית

ההכוונה מתאימה לכל מי שרוצה זוגיות אך מתקשה למצוא או לשמר אותה, לזוגות לקראת מיסוד/העמקת הקשר ולזוגות בתהליך של טיפול זוגי/משפחתי.

האבחון נותן מידע על אופן התפקוד וההתנהלות, מאפייני החשיבה והמיומנויות החברתיות שלך, על מה ש”מפעיל” אותך, והכל בהתמקדות על תחום המשפחה.

בתום התהליך של אבחון גרפולוגי – יהיה בידך מסמך הכולל-

  • הסבר לגבי היחס הבסיסי והאמונות הפנימיות שלך לגבי מושג המשפחה
  • מהן הציפיות שלך בתוך זוגיות, מה יש לך לתרום לדינמיקה הזוגית/משפחתית ומאידך מהם הצרכים שלך בתוכה
  • דרכי ההתמודדות שלך במצבי משבר

בהכוונה זוגית נלקחים כתבי היד של 2 בני/ות הזוג והאבחון מכוון לתחומים שיקרבו ויחברו כמו גם לאלו שעלולים ליצור מחלוקות ו”התנגשויות”.

הכוונה לצורך תהליך/טיפול כללי

אבחון גרפולוגי מתאים מאוד במידה ומצאת את עצמך בצומת דרכים, בתקופה של התלבטות לגבי המשך הדרך בכל תחום בחייך וגם אם יש פשוט תחושה של חוסר שקט פנימי ולא ברור לך על רקע מה.

כאמור, כתב היד מאפיין את אישיותך על כל רבדיה כולל מרכיבים תת-מודעים.

בתום התהליך יהיה בידך מסמך הכולל-

  • תמצות של מרכיבי האישיות שלך
  • מה שהנפש שלך מבקשת כעת
  • מה חסר בחייך וגורם לך אי-שקט
  • מה יעזור לך להתקדם לקראת שינוי

מעוניין/ת באבחון והכוונה? או בגרפולוגיה תעסוקתית?
אנא מלא/י את הטופס ואצור אתך קשר בהקדם

התהליך נעשה מרחוק

עדויות

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

עוד קצת אודותיי….

גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, במה שקורה עמוק פנימה “מאחורי הקלעים” של אנשים, המורכבות הייחודית הזו, כל אחד הוא עולם ומלואו בעיני.

את ילדיי כבר חינכתי קצת אחרת- לחיות תמיד מתוך מודעות פנימית ובחירה, להיות קשובים ונאמנים לעצמם, להסתקרן, ללמוד ולהתנסות ככל האפשר בכל תחומי החיים. להשקפתי המודעות היא שמובילה אותנו לבחירה בעיסוק המתאים לנו, בחיי המשפחה הנכונים לנו, בהתנהלות חברתית ואחרת המתאימה לאישיותנו. ואני מקפידה להוות להם דוגמא לכך 🙂

באמצעות האבחון האישיותי וההכוונה, אני חשה שאני תומכת באנשים בדרך להיות מודעים יותר למי שהם ובהתאם לאפשר להם שינוי למסלול חיים מדויק יותר עבורם.