אתם שאלתם ואני עניתי..

כן, ישנם גופים רבים שנעזרים בגרפולוגיה כגון ארגונים ומכונים בתהליך מיון מועמדים לעבודה, יישובים קהילתיים, בחברות מסויימות נעזרים בה לצורך התאמה זוגית לפני הנישואים, וכמובן אנשים פרטיים שרוצים הכוונה תעסוקתית או אחרת. כמוכן, עו"ד ובתי משפט בתיקים הקשורים לזיוף חתימות.

האבחון נותן תמונת אישיות שלמה, כמו רנטגן לנפש, ברגע שיש אותה, אפשר לכוון לייעוץ בכל תחום.
רוב האנשים שפונים אלי עושים זאת לצורך הכוונה תעסוקתית, הם רוצים להבין מהם תחומי העיסוק וסביבת העבודה המתאימים להם ביותר.
פונים גם אנשים שחשים שמשהו בחיים שלהם צריך להשתנות אבל הם לא מצליחים להבין מה. האבחון מסייע להבין מה הסיבה לחוסר השקט ולצורך בשינוי וכן מכוון כיצד להתקדם לקראתו.
וכן אנשים שמתקשים ביצירת זוגיות או בשימור שלה לאורך זמן

כתיבה בכתב יד היא מיומנות שנשארת לכל החיים, גם הילדים של היום עדיין כותבים בעיקר בכתב יד בביה"ס ולכן יוכלו לעשות אבחון גרפולוגי בעתיד. 

כן, בהחלט. 
כל שיידרש ממך לקראת האבחון הוא לכתוב כ-15-30 דקות בכתב יד על-מנת להחזיר את התנועה הספונטנית הטבעית לכתיבה.

כן, בהחלט. 
אם המיומנות הזו נשארה לך ואת עדיין כותבת בכתיבה תמה גם לאחר כל השנין, הרי שכנראה היא מתאימה לאישיות שלך. מי שאופן הכתיבה התמה לא מתאים לאישיות שלו, היה מתקשה להמשיך ולהתמיד לכתוב באופן זה לאורך כל כך הרבה זמן. 

כן, אני יכולה לעשות אבחון בכל שפה, גם בשפות שאני לא מבינה ואף באלו שאני לא מכירה את הכתב. 
הכתיבה לצורך האבחון היא בשפת אם, אפשר גם בשפה שמשתמשים בה כבר שנים רבות ומרגישים נוח וטבעי בכתיבה שלה. לתוכן אין משמעות באבחון ולכן אין משמעות לכך אם אני לא דוברתת את השפה.  מבחינת עיצוב האותיות, המבנה והצורה שלהן הוא רק סימן גרפולוגי אחד מתוך עשרות, ולכן במידה ואני לא מכירה את השפה, אני לא מתייחסת אליו ועדיין יש לי מספיק סימנים אחרים על-מנת לאפיין את האישיות.

כן : )
היד מופעלת על-ידי המוח אשר מצדו מכיל את כל המידע עלינו, המודע והתת-מודע, ובהתאם לכך משפיע על תנועת היד בזמן הכתיבה- הלחץ המופעל, קצב הכתיבה, זווית האחיזה, עיצוב האותיות ועוד.
זה ההסבר הפורמלי. 

מעבר לכך, הנסיון שלי מעיד על רמת דיוק גבוהה מאוד באבחונים, בשיחות סיכום רבות עולה התפעלות לגבי המידע הרב שהתקבל באבחון- "את כל זה ידעת רק מהכתב שלי?".

זה תלוי בך בעיקר. אם אתה מחפש תהליך מהיר ופאסיבי יחסית מבחינתך, כזה שמזהה גם את התת-מודע, הגרפולוגיה מתאימה לך. אם אתה מעדיף שיחות ותהליך מילולי יותר, להגיע לתשובות מתוך המודע, הרי שעדיף לך להיעזר בפסיכולוג. 

יש אפשרות לשלב- לעשות אבחון גרפולוגי ועם התוצאות להמשיך אצל פסיכולוג. זה חוסך מס' פגישות של היכרות וממקד באופן מהיר לקידום הנושאים הרלוונטיים שמעכבים מימוש.  

בעקרון הגרפולוגיה היא בעיקר אבחונית, איפיון של האישיות. 
עם זאת, ניתן לתמוך בהמשך באמצעות גרפותרפיה, שינוי יזום בכתב היד המסייע בשינוי דפוסים מעכבים שעלו באבחון. קשה למדי לשנות את כתב היד במכוון, ולכן עושים בכל שלב שינוי קטן ומתרגלים אותו עד שהוא נטמע. 

למי שמעורבים ישירות, יש סבירות שתהיה השפעה על הכתב ולו בפרמטרים מסויימים ואו לתקופה כלשהי. בכל מקרה, זה לא הזמן לאבחון והכוונה וכנראה שזה גם לא ממש מעניין אותם.
לעומת זאת, מי שמעורב יותר בעקיפין או ברמת טראומה כללית-לאומית בלבד, כתב היד יישאר כשהיה ולא תהיה השפעה על תוצאות אבחון למרות רמת הזעזוע, הכאב והסטרס.

בערך מגיל 14-15, למעשה מרגע שהכתיבה בשלה וטבעית, שהיא נעשית באופן שוטף ובלי תשומת לב לפעולת הכתיבה עצמה. 

יש לך שאלה נוספת?
ניתן לשלוח לי אותה באמצעות מייל, ווטסאפ או צור קשר