גרפולוגיה

גרפולוגיה היא תורת כתב היד ולמעשה מהווה אמצעי זיהוי לאישיותו של הכותב

כתב היד מורכב מעשרות פרמטרים והוא ייחודי לכותב, לכל אדם כתב-יד אישי משלו ואין דבר כזה "כתיבה נכונה". במהלך השנים משתנה גם כתב היד.

האמת, זה הגיוני, שכן היד מופעלת על-ידי המוח אשר מצדו מרכז בתוכו את כל כולך, המודע והתת-מודע, ובהתאם לכך משפיע על כל מה שהוא מופקד עליו- תנועה, יציבה, אופן דיבור ועוד, ולצורך ענייננו כאן- על תנועת היד שלך בזמן כתיבה כולל הלחץ המופעל, קצב הכתיבה, זווית האחיזה, עיצוב האותיות, אופן ההתארגנות על הדף ועוד. ולכן עם ההתבגרות והשינויים החלים בנו, גם כתב היד שלנו ישתנה בהתאם.

גרפולוגיה משפטית

כפי שאמרתי, כתב היד הוא ייחודי לכותב ולכן, בדומה לטביעת אצבעות, בלתי אפשרי לחקותו באופן מושלם.

בתי המשפט מכירים באיכותה של הגרפולוגיה ובדיוק שלה. חוות דעת גרפולוגית משמשת עו"ד בתיקים בהם נדרש זיהוי האם חתימה או מסמך הינם מזוייפים. בדיקת החתימה/מסמך נעשית באמצעות השוואתם לחתימות/מסמכים אותנטיים וכך חוות דעת גרפולוגית מהווה ראייה קבילה בבית המשפט.

לפרטים נוספים על גרפולוגיה משפטית ועל חוות דעת גרפולוגית ניתן לקרוא פה. 

אבחון גרפולוגי

אישיותו של האדם היא אחד הדברים המורכבים ביותר. בכולנו יש מכל התכונות כאשר המינונים מכל אחת והיחסים ביניהן הם המבדילים בינינו והגורמים לייחודיות שלנו. בניתוח אופיו של האדם נרצה לזהות מה הן התכונות הדומיננטיות שלו וכיצד הן משתלבות זו בזו וכך להבין את אישיותו על כל מורכבותה.

גרפולוגיה מתבססת על ידע נלמד ועל כללים ברורים הנותנים הסבר אישיותי לכל תופעה גראפית. האבחון מורכב מזיהוי הביטוי האישי בתוך הסימנים הקבועים והמוסכמים ולאחר מכן שילוב המשמעויות של כל הפרטים לכדי תמונה שלמה המהווה את אישיות הכותב.

"את כל זה ידעת רק מהכתב שלי?" שאלה שחוזרת על עצמה בשיחות סיכום ייעוץ.

אכן כן. על-פי כתב היד שלך ניתן לאפיין את אישיותך על כל מרכיביה ורבדיה- אופן תפקודך, סגנון חשיבתך, ההתנהלות החברתית שלך, כישוריך ויכולותיך, מה הדרייב שלך ומה בולם אותך ועוד מאפיינים רבים של אישיותך. מתוך כל אלה ניתן להסיק על העיסוקים המתאימים לך, על התנהלותך בזוגיות ובהורות ולמעשה על כל תחום שמעניין אותך לקבל לגביו תובנות על עצמך.

למה ייעוץ גרפולוגי ?

כי הגרפולוגיה מעמיקה ומדוייקת;

כי תהליך הייעוץ קצר ומהיר ואף נעשה מרחוק וכך מאפשר לך להתקדם לעבר השינוי בהקדם;

כי האבחון האישיותי מהווה בסיס ידע והבנה מעולה על עצמך, ממקד אותך על מהות האישיות שלך ויכול להוות זרז לתהליך בכל תחום בחייך.

אבחון תעסוקתי

הכוונה זוגית

הבנת הדפוסים והדינמיקה הזוגית שלך לשיפור מע' היחסים והתפתחות אישית.

פה ניתן לקרוא על כך בהרחבה.

הכוונה לצורך תהליך/טיפול כללי

אבחון גרפולוגי מתאים מאוד במידה ומצאת את עצמך בצומת דרכים, בתקופה של התלבטות לגבי ההמשך בכל תחום בחייך וגם אם יש פשוט תחושה של חוסר שקט פנימי ולא ברור לך על רקע מה.

כאמור, כתב היד מאפיין את אישיותך על כל רבדיה כולל מרכיבים תת-מודעים.

בתום התהליך יהיה בידך מסמך הכולל-

  • תמצות של מרכיבי האישיות שלך
  • מה חסר בחייך וגורם לך אי-שקט
  • מה הנפש שלך מבקשת כעת
  • מה יעזור לך להתקדם לקראת שינוי

מעוניין/ת באבחון והכוונה?
אנא מלא/י את הטופס ואצור אתך קשר בהקדם

התהליך נעשה מרחוק

עדויות

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

עוד קצת אודותיי….

גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, במה שקורה עמוק פנימה "מאחורי הקלעים" של אנשים, המורכבות הייחודית הזו, כל אחד הוא עולם ומלואו בעיני.

את ילדיי כבר חינכתי קצת אחרת- לחיות תמיד מתוך מודעות פנימית ובחירה, להיות קשובים ונאמנים לעצמם, להסתקרן, ללמוד ולהתנסות ככל האפשר בכל תחומי החיים. להשקפתי המודעות היא שמובילה אותנו לבחירה בעיסוק המתאים לנו, בחיי המשפחה הנכונים לנו, בהתנהלות חברתית ואחרת המתאימה לאישיותנו. ואני מקפידה להוות להם דוגמא לכך 🙂

באמצעות האבחון האישיותי וההכוונה, אני חשה שאני תומכת באנשים בדרך להיות מודעים יותר למי שהם ובהתאם לאפשר להם שינוי למסלול חיים מדויק יותר עבורם.