אבחון תעסוקתי וסבלנות לתהליך

איריס רהב, גרפולוגית תעסוקתית - אבחון גרפולוגי תעסוקתי וסביבת העבודה שלך

שימת הלב לתכונה הזו שנקראת סבלנות לתהליך עלתה למודעות שלי ביתר שאת בשנים האחרונות סביב כל מיני עניינים אישיים. תמיד החזקתי מעצמי אדם עם סבלנות רבה לתהליכים בקצבים שונים, גם איטיים, שהרי הרכבתי בהנאה רבה פאזל של 5000 חלקים, אני יכולה "לשבת" על חידת הגיון במשך ימים עד שאפצח אותה, גם בכל מיני פרוייקטים לטווח-ארוך בעבודה או בחיים אני מתנהלת בטוב.

והנה בשנים האחרונות גיליתי שישנם תחומים בהם הסבלנות-לתהליך שלי נעלמת כלא היתה, אני רוצה תוצאות כאן ועכשיו וכשהן לא מתאפשרות, נדרשות נשימה עמוקה ועבודה פנימית כדי להכיל את זה. כבר חקרתי ונברתי ואני יודעת מה המכנה המשותף לכל התחומים האלה,  אשאיר כרגע את המסקנות בעניין זה לעצמי.

במקרה או שלא, כנראה שלא, אבחון תעסוקתי הוא חלק משיגרת עבודתי,

והתכונה הזו של סבלנות לתהליך עלתה גם באבחונים רבים שעשיתי. גם זה לא במקרה אבל אשאיר את הדיון בכך להזדמנות אחרת. בכל אופן, ראיתי כתבי יד רבים בהם התכונה הזו עלתה כחלק בולט מהתפקוד. יש כאלו שקיבלו שפע ממנה ובעיקר פגשתי את אלו שזקוקים לתוצאות מהירות ושהצורך הזה אף מהווה לעתים את אחת הסיבות שמונעות מהם להגשים את עצמם תעסוקתית כפי שהיו רוצים.

באיזה אופן זה חוסם? אם אני מזהה בכתב היד תכונות נוספות כגון ערך עצמי נמוך או תנודי, חוסר אמון עצמי ביכולות, חשש מכשלון ועוד, הרי שעלול להיווצר מצב שחוסר הסבלנות לתהליך יבוא למשל לידי ביטוי במעברים תכופים בין תחומים ובין מקומות עבודה, או אי השלמת מסלול לימודים, ובכך תימנע התקדמות והתפתחות מקצועית ואולי אף ויתור על תחומים בהם יש פוטנציאל להצלחה.

מצד שני, ישנם כותבים אשר יש להם תכונות מפצות כגון יכולת הנעת תהליכים, יכולות שכנוע, כריזמה, חושים חדים וכד', תכונות אשר מאפשרות להם למעשה לייצר עשייה איכותית הדורשת תהליכים קצרים בלבד ובכך מנטרלת את הבעייתיות שיכולה להיווצר בחוסר סבלנות לתהליך.

זה בדיוק הזמן לשלוח לי ווטסאפ

ולצאת לדרך לשינוי.

אצור אתך קשר לתיאום אבחון גרפולוגי והכוונה

גרפולוגיה יכולה להגיע לדיוקים ברזולוציה גבוהה,

וכך, בתהליך של הכוונה תעסוקתית ההמלצות המתקבלות יהיו מאוד ממוקדות, בהתאם למידת הצורך.

אם למשל מצאתי שכותב מסוים מתאים להיות איש מכירות, הרי שאוכל לכוון אותו בדיוק לסוג המכירות שיתאים לו וייתן לו סיפוק. כותב שיש לו סבלנות לתהליך יוכל לנצל יכולת זו כדי למכור מוצרים או שירותים שתהליך קבלת ההחלטות לגביהם הוא ארוך יחסית. למשל- נדלן, השקעות, מוצרי יוקרה לבית. יותר מכך- הוא ימצא יותר עניין ואתגר במכירות כאלה מאשר באלו המהירות והיומיומיות יותר. מכירות אלו, בדרך כלל של מוצרי צריכה או שירותים שעלותם זמינה לרוב האנשים, מכירות אלו יתאימו יותר למועמדים שהסבלנות לתהליך אצלם נמוכה יותר.

או למשל מנהלי פרוייקטים. ישנם פרוייקטים לטווחי זמן שונים- טווח קצר, בינוני וארוך. באלו הקצרים, התהליך מתקדם מהר יחסית, בדרך כלל הוא פשוט יותר וכולל פחות שלבים. לכן אנשים הזקוקים לתוצאות מהירות ימצאו את עצמם במשרות בתחומים אלו. ואילו מי שיש להם את הסבלנות והם אף אוהבים תהליכים מעמיקים וארוכים יותר, הם ישתלבו טוב יותר וימצאו סיפוק רב יותר בניהול פרוייקטים ארוכי טווח.

אגב, התכונה המדוברת פה של סבלנות לתהליך משפיעה גם על אופן חיפוש העבודה ועל אופן ההתנהלות לאחר קבלת המסקנות מתהליך של הכוונה תעסוקתית באמצעות גרפולוגיה.

חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמו והוא דורש לעתים התמדה וסבלנות רבה. ברי המזל מוצאים את המשרה בה חשקה נפשם תוך זמן קצר, אולם לרבים לוקח שבועות ואף חודשים למצוא את המשרה המשלבת עשייה מספקת בתחום שהם מוצאים בו עניין וכן בתנאי שכר מספקים. ואולי בעצם, אלו שאין להם את הסבלנות לתהליך חיפוש עבודה, יעדיפו להתפשר ובלבד שהעניין יסתיים בזריזות. באופן דומה, גם שינוי תחום תעסוקה, עם או בלי אבחון תעסוקתי, דורש מוטיבציה לתהליך והתמדה.

מה שכן, ופה אני סוגרת מעגל עם המחשבות שסיפרתי עליהן בהתחלה, אבחון גרפולוגי יכול לדייק ברמה גבוהה באילו נסיבות תהיה לך יותר סבלנות לתהליך ובאילו פחות, וכך המודעות הזו מאפשרת גם התמודדות טובה יותר לכאן או לכאן.

איריס רהב

איריס רהב

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק.
לאורך השנים למדתי מס' שיטות לאבחון אישיותי. מזה מס' שנים אני גרפולוגית תעסוקתית ומשפטית, כולל אבחונים תעסוקתיים, הכוונה תעסוקתית וכללית לאנשים פרטיים ומתן חוו"ד גרפולוגיות כגרפולוגית משפטית לצרכים משפטיים, וכן עובדת כיועצת תעסוקתית מול חברות במגוון תחומים ולתפקידים רבים ומגוונים.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

רוצים לקרוא עוד פוסטים מעניינים בבלוג?